Çocuklarda Refleksolojii

Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

KARÇEM’de yoğun ilgi üzerine yenisi düzenlenen webinarda, bu haftanın konuğu Uzman Masöz Sultan Kurtuluş oldu. 16.07.2020 tarihinde saat 21:15’te Uzman Masöz Sultan Kurtuluş tarafından webinar formatında “Çocuklara Refleksoloji” konulu eğitim verildi

 Sultan Kurtuluş vereceği eğitimin içeriğine dair “Refleksoloji, temelleri çok eskiye dayanan, rahatlamayı sağlamak için belirli refleks noktalarına basınç uygulanarak yapılan,  iyileştirici yönü bulunan bir terapi, özel bir basınç tekniği, bir enerji dengeleme sistemidir. Ayrıca salgı bezleri, vücut bölümleri ve organlar ile ilgisi bulunan;  ayaklarda, ellerde ve kulaklardaki refleks noktalarına el ile uygulaması yapılan, vücudun fonksiyonlarının normalleşmesine yardım eden bir teknik olarak tanımlanmaktadır. Refleksoloji yan etkisi bulunmayan, tamamlayıcı bir tedavidir. Refleksoloji hastalığı tek başına tedavi etmek ya da tanı koymak amacıyla kullanılmaz.  Refleksolojinin amacı, hastalığın ortaya çıkarmış olduğu problemleri en aza indirgemek, hastada rahatlamayı ve  iyilik halini sağlamaktır. ” şeklinde konuyu özetleyici anlatımlarda bulundu.

Katılım şartı olmadan herkesin gönüllü olarak katılım sağladığı ve online olarak gerçekleştirilen bu eğitimde; refleksolojinin ne olduğuna, bebek ayak refleksolojisine, masajın ne işe yaradığı ve nasıl uygulandığına, refleksolojinin faydalarına ilişkin bilgiler verildi, katılımcıların soruları yanıtlanarak oturum sonlandırıldı.