Çocuklarla İletişim ve Etkili Zaman Geçirme

Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

KTO Karatay Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde, Doç. Dr. Öğr. Üyesi Hatice Yalçın tarafından online olarak Çocuklarla İletişim ve Etkili Zaman Geçirme  konulu eğitim verildi.

Çocuklar, bizim geleceğimizdir. Onların gelişimi toplumun gelişimidir. KARÇEM işte tam noktadan yola çıkarak ebeveynlerin, çocukları ile kaliteli vakitin nasıl geçirileceği konusunda webinar düzenledi. Saygıdeğer kıymetli hocamız Doç. Dr. Öğr. Üyesi Hatice Yalçın tarafından 9 Mart 2021 tarihinde saat 20:30’da gerçekleştirilen harika eğitime sizde davetlisiniz.  Ücretsiz olarak gerçekleştirilen webinarda Hatice Yalçın engin tecrübe ve bilgisiyle katılımcıları adeta ekrana kitledi. Yalçın, ifadelerinde “Çocuk ile kaliteli zaman geçirmek çocuğun duygusal ve düşüncesel gelişimi için oldukça önemlidir. Çocukla kaliteli zaman geçirebilmek için öncelikle çocuğun fiziksel ve duygusal ihtiyaçları karşılanıyor olmalıdır. Bu fiziksel ve duygusal ihtiyaçları desteklemeye yönelik bazı noktalar bulunmaktadır. Çocukla kaliteli vakit geçirebilmenin altın kuralı “iletişimdir”. Çocukla kaliteli vakit geçirmek için çocuk ile birebir iletişim içinde olunmalıdır; onu dinlemeli, göz teması kurmalı ve birlikte aktiviteler yapmalısınız.” şeklinde konuyu özetleyici anlatımlarda bulundu.

Katılım şartı olmadan herkesin gönüllü olarak katılım sağladığı ve online olarak gerçekleştirilen  bu  eğitimde kaliteli vakit geçirmek için neler yapılmalı, çocuklarla iletişim kurma yöntemleri, faaliyetler için etkili zaman aralıkları gibi bir çok konuya ilişkin bilgiler sunuldu.