Masal Anlatıcılığı

Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

KTO Karatay Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde, 26 Kasım 2021 tarihinde saat 20:00’de Çocuk Gelişimci Kübra ERGÜN tarafından webinar formatında Masal Anlatıcılığı konulu eğitim gerçekleştirildi.

 

Yoğun ilgi gösterilen ve katılımcılar tarafından çok beğenilen programda Çocuk Gelişimci Kübra ERGÜN “Masal anlatıcılığı eski zamanlardan beridir süregelmekte, dünyanın neresine gidersek gidelim karşımıza çıkmakta ve kültürden kültüre farklılıklar göstermektedir. Günümüzde çocukların gelişimlerinde ve eğitim süreçlerinde katkı sağlamak için başvurulan masallar önemini  günümüzde de korumaktadır. Masalların önemi kadar masal içeriği, yapısı, dili ve masal anlatıcıları da oldukça önemlidir. Masal anlatıcısı her şeyin bir olduğu, zamanın döngüsel olduğu dünyayı hatırlamamıza ve onu hissetmemize yardımcı olur. Masal anlatıcısı, ruhumuzla yaşama yeniden bağlanmamıza vesile olmaktadır” ifadelerini kullandı.

Herkesin ücretsiz katılım sağlayabilme fırsatının bulunduğu ve online olarak gerçekleştirilen webinarda çocukların hayal dünyasına ve gelişimlerine etkisi büyük olan masalın etkili şekilde anlatılmasına yönelik teknikler ve masal yoluyla çocuklara etkili öğretimin nasıl yapılabileceğine ilişkin bilgiler verildi.