Otizmli Çocukların Eğitimi için On İpucu

Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

KTO Karatay Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde, 13 Ocak 2021 tarihinde saat 19:30’da  konuşmacı Tara Tuchel  tarafından webinar formatında “Otizmli Çocukların Eğitimi için On İpucu” konulu eğitim gerçekleştirildi.

Yoğun ilgi gösterilen ve katılımcılar tarafından çok beğenilen programda konuşmacı Tara Tuchel  “Otizm spektrum bozukluğu, doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel farklılıktır. Otizmin, beynin yapısını ya da işleyişini etkileyen bazı sinir sistemi sorunlarından kaynaklandığı düşünülmektedir. Bu programda da otizmli çocukların eğitimine yönelik en öz bilgileri vermeye çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Herkesin ücretsiz katılım sağlayabilme fırsatının bulunduğu ve online olarak gerçekleştirilen webinarda eğitim yöntemleri, otizm teşhis süreci, terapi ve tedavi yöntemleri, ilişkin bilgiler verildi. 

Önemli Not: Webinar katılım belgeleri; webinara tam katılım gösteren ve Webinar sonunda chat panelinde paylaşılan linkte yer alan değerlendirme formunu dolduran katılımcılarımıza, Webinar tarihinden itibaren en geç bir hafta içinde gönderilecektir 

(Webinar Tohum Otizm Vakfı tarafından koordine ediliyor)