Özel Yetenekli Bireylerde Öğretimin Planlanması ve Uygulanması

Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

KTO Karatay Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde, 2 Mart 2021 tarihinde saat 20:00’da Doç. Dr. Ahmet Kurnaz  tarafından online olarak  Özel Yetenekli Bireylerde Öğretimin Planlanması ve Uygulanması konulu eğitim verildi.

KARÇEM’de webinarlar hız kesmeden devam ediyor. ücretsiz olarak gerçekleştirilen webinarda bu haftanın program konuğu Doç. Dr. Ahmet Kurnaz  oldu.  Kurnaz, ifadelerinde “Gelişmiş bir toplumun özelliklerinden biri ihtiyacı olanlara odaklanmaktır. Sosyal sorumlulukları olan gelişmiş bir toplum sadece yardıma ihtiyacı olanlara değil aynı zamanda Üstün zekalı ve yetenekli çocuklar gibi potansiyel olarak güçlü olanları da destekler. Bu tür üyeler toplumun geleceğidir ve dünyaya önemli ölçüde katkı sağlayabilir. Üstün zekâlı ve yetenekli insanlar, özellikle de toplumun gelişmesine ve ilerlemesine katkı sağlayacaktır.” şeklinde anlatımlarda bulundu.

Katılım şartı olmadan herkesin gönüllü olarak katılım sağladığı ve online olarak gerçekleştirilen bu eğitimde üstün zekalı çocuklara yönelik mevzuat ve yönelik, üstün zekalı çocukların karşılaştıkları olumsuzluklar, teşhis alma süreci, üstün zekalı çocuklara verilen destek gibi konulara ilişkin bilgiler verildi.